poniedziałek, 6 sierpnia 2018

Święte Zwierciadła czyli sztuka wizyjna Alex'a Grey'a.
 

   Święte Zwierciadła, cykl obrazów autorstwa Alex'a Grey'a, przenosząca widza w wizjonerską i metafizyczną podróż w głąb duszy. Dziesięć lat zajęło artyście stworzenie tej unikalnej serii, w której łączy on elementy nawiązujące do starożytnych źródeł hinduizmy i buddyzmu tybetańskiego ze współczesną nauką, medytacją, jogą.

"W epoce cynizmu i rozpaczy przeżycia pomagające ludziom pozbyć się wewnętrznych konfliktów i kierujące ich uwagę na wartość samej egzystencji, są szczególnie drogocenne. Pragnąłem, by moje obrazy w wizualny sposób przedstawiały spektrum świadomości od percepcji świata materialnego do duchowego zrozumienia; oraz by w możliwie największym stopniu stanowiły one symboliczne wrota wiodące do mistycznego wymiaru rzeczywistości."
   Książka zawiera 104 stron, gdzie umieszczono pięćdziesiąt obrazów, które są niesamowitym odzwierciedleniem ludzkiej duszy. Album już od samego początku uderza w czytelnika swoim wizerunkiem. Twarda czarna oprawa w formacie A4 z piękną grafiką. Warto zwrócić uwagę na fakt, możliwości odszukania tekstu, baaah, sporo tekstu pisanego. Komentarzy do prac, czy też rozszerzenie myśli autora...

   Święte Zwierciadła, sztuka wizyjna Alex'a Grey'a to nie tylko pasjonująca podróż przez cykl obrazów, ale także dobrze wydany album. Kolorowe reprodukcje wydrukowane na wysokiej jakości papierze często opatrzone są dodatkowymi ujęciami detali. Trzy dosyć obszerne teksty, w świetnym przekładzie wprowadzają czytelnika w plastyczny świat. Cała reszta pozostaję po stronie czytelnika.

 

Fear and loathing in Vegas czyli inaczej Las Vegas Parano Hunter S. Thompson.

   Lęk i odraza jest jedną z tych kilku książek, która czytałem kilka razy. Niektóre cytaty czy dialogi tak głęboko weszły mi w pamięć, że c...