Przejdź do głównej zawartości

Piekło na Ziemi według AOS.


Okładka Polskiego wydania LashTal Press

   Piekło na Ziemi. Rodzynek z rodziny Lashtal Press. Wpadł w moje ręce juz jakiś czas temu, prawdę mówiąc to nie pamiętam kiedy ale pamiętam że, była juz trudno dostępną pozycją. Fartem trafiło mi się za grosze wygrać aukcje na alledrogo.  Na stronie wydawcy możemy przeczytać:

 "Pierwsze dzieło niezwykłego geniusza i maga XX stulecia wydane w prawdziwie ekskluzywnym stylu. Okultny język symboli oraz spektakularne biało-czarne grafiki, na których snuta jest opowieść o podróży przez cykliczne smutki i rozkosze rzeczy. Klucz otwierający bramy magicznej rzeczywistości.
Format 24 x 31 cm, twarda jedwabna oprawa ze złoceniami, 36 stronic wydrukowanych na 160 gramowym kremowym papierze, nakład 300 ręcznie numerowanych egzemplarzy. "


źródło opisu: http://www.lashtal-press.com 


   Pierwsze wydanie tej książki nie jest tylko artystyczno-filozoficznym ukazaniem geniuszu AOS. Jest też czymś wyjątkowym dla bibliofila. Książka wyróżnia się kompozycją, materiałem wykonania i posiada niesamowitą dbałość formy. Posiadam 79 egzemplarz z 300 wydanych ( mowa tutaj o Polskim Wydaniu).   Na pierwszy rzut oka, widzimy tekst i niejasne grafiki, wręcz są one nieco groteskowę, czy po prostu dziwne. Jednak po przeczytaniu tekstu, poszperaniu nieco w innych źródłach, znajomość literatury jestesmy w stanie dokopać się paradoksu wykorzystanego przez Austina. Jest to poniekąd ciąg rebusów i paradoksów. Interpretacja wolna, otwarta czy jak to zwał. Nie ma jednego wyjaśnienia, każdy może potrudzić się o własną interpretację dzieła. Jak dla mnie ma ona charakter typowo satyryczny, krytykując moralność czasów, w których powstało i atakujące chrześcijański system wierzeń w podobny sposób w jaki atakowali na kartach swych dzieł W. Blake i Dante. Jednak dużo tutaj niejasności, zagmatwana alegoryczna plątanina wierzeń, mysli i przesłań. Dzisiejsze czasy znacznie się zmieniły, jednak po przez tajemniczość i "rebusowość" owego dzieła, jestesmy w stanie przyrównać książkę i szukać analogii na tle XXI wieku. Może to miał poniekąd na mysli autor, aby jego dzieło trwało wiecznie ?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Liber CCCXXXIII Księga Kłamstw Aleister Crowley. LashTal Press

No i stało się, nadszedł czas aby powiedzieć kilka słów na temat Księgi Kłamstw, spisanej przez Fratra Perdurabo. Księga Kłamstw zwana również fałszywie przerwami, błądzenia, czyli zafałszowania jednej myśli. MYŚL która sama w sobie nie jest prawdziwa. Skoro jednak myśl sama w sobie nie jest nieprawdziwa to jej zafałszowania są relatywnie prawdziwe. Z opisu Wydawnictwa można przeczytać:
"Napisana w duchu koanów zen, pełna paradoksalnych opowieści i wypełniona magicznymi instrukcjami, Księga kłamstw jest jedną z najbardziej przewrotnych i zarazem najgłębszych książek Crowleya. Polskie wydanie wzbogacone zostało specjalnie napisanym dla potrzeb tej edycji wstępem Richarda Kaczynskiego oraz ponad 150 przypisami rozjaśniającymi tłumacza dzieła, Krzysztofa Azarewicza.".
Jakby nie spojrzeć, książkę można łyknąć jednym tchem, jednak takie czytanie nie miałoby najmniejszego sensu. Liczne przypisy oraz obfity wstęp ułatwiają czytelnikowi wejść w istotę Crowley'owskiej myśli Libe…

Uniwersum Diuny - Jak Czytać Diune Wydawnictwo Rebis

Pierwszy raz z Diuną Herberta miałem styczność wiele lat temu, można powiedzieć że, dawno, dawno, dawno temu. Pamiętam moje pierwsze wrażenia po przeczytaniu książki (właściwie dwóch ponieważ pierwsze wydanie w języku Polskim, było dwu-tomowe) Herberta która to ma status największej legendy świata Sci-Fi. Drogi Czytelniku, ten post jest swego rodzaju zapowiedzią. Jako fan, jakieś 2-3 lata temu postanowiłem odkryć na nowo Uniwersum Diuny. Było to spowodowane, przypadkowym spotkaniem się z pięknym wydaniem Diuny. Jakoś przypadkowo w księgarni rzuciła mi się w oczy grafika, było coś w niej tak interesującego że, dopiero po chwili dojrzałem złoty napis Diuna. Zaintrygowany musiałem chwycić za knige, zrobić obdukcję. Oczywiście szybko (aczkolwiek po fakcie)  zorientowałem się że, Rebis wypuszcza całą serie. Oprócz Kronik Diuny Rebis wypuszcza książki Briana Herberta ( syn Franka Herberta autora "Kronik Diuny") i będzie to solidna lektura. Nie minęło 5 minut a ja stałem…

Pierwszy post

Witam !
                   Jeśli jakimś cudem trafiłeś tutaj, to na wstępie musisz wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze, założyłem tego bloga z powodów dość jasnych. Mam ochotę dzielić się moimi zainteresowaniami oraz kilka lat temu zamarzyło mi się napisanie książki. TAK ! Dokładnie, chce napisać książkę i wiem że, kiedyś tego dokonam. Będę na blogu pisać różne teksty, będę doskonalić "swoje pisanie". Myślę że, jest to dosyć dobra forma nauki. A może ktoś zacznie odwiedzać ten blog, komentować, dzielić się doświadczeniami z własnego życia, poprawiać byki które wstawię w tekście, coś napiszę bez większego sensu czy logiki ? Stawiam na rozwój i satysfakcję. Nawet jeśli jedna osoba, raz odwiedzi mnie, czy też żadna, to i tak będę usatysfakcjonowany, ponieważ już pierwsze kroki zrobione. Póki co jest to kolejny blog, kolejnej osoby, książki, pisanie książki, muzyka, teksty, ideologie, ciekawostki wyczytane.... blah. Na pewno już nie jeden taki blog istnieję, czego jestem świadom. A…