czwartek, 5 kwietnia 2018

Opus Lutetianum czyli Działania Paryskie Crowley'a i Neuburg'a

          Dziłania Paryskie, kolejna posiadana pozycja z kuźni LashTal Press. Tekst mający zapoznać się z myślą Thelemy nieco głębiej. Jak zawsze, wstęp rewelacyjnie napisany przez K. Azarewicza, bez wątpienia Mistrz. Z opisu Wydawcy możemy przeczytać:

          "Działania paryskie to zapis z serii operacji magii seksualnej, mających miejsce w 1914 roku w Paryżu.
Operacje te polegały na przywołaniu bogów Merkurego i Jowisza poprzez techniki magii seksualnej, rytuały oraz poezję. Dodatkową atrakcją polskiego wydania jest kilkunastostronicowe wprowadzenie tłumacza dzieła, Krzysztofa Azarewicza, ponad sto pięćdziesiąt przypisów redakcyjnych ułatwiających zrozumienie tekstu, a także trzy dodatki w postaci „Wizji uniwersalnego Merkurego” zakonu Złotego Brzasku, publicznej wersji Mszy Feniksa O.T.O. i Liber Pyramidos, czyli inicjacji Neofity zakonu AA Absolutny mus dla studentów kanonu thelemy.           źródło opisu: http://www.lashtal-press.com"

          Dziłania Paryskie jako jedna z kilku książek która sprawiła mi niemały problem. Przedewszystkim największym problemem moim jest brak zrozumienia i uważam że, nie jest to coś, czego mam się wstydzić. Brakuję mi wiedzy, albo po prostu po raz pierwszy nie dostrzegłem TEJ mądrości w książce. Mam nadzieję że, wróce do niej, jak tylko nadejdzie odpowiednia pora. Albo poznam człowieka który mi wytłumaczy lub otworzy szerzej oczy.

         Niemniej jednak, wydanie samo w sobie super i godne Polecenia !#LashTalPREES #Crowley #AleisterCrowley #Neuburg #DziałaniaParyskie #STOSKARTEK
  

Fear and loathing in Vegas czyli inaczej Las Vegas Parano Hunter S. Thompson.

   Lęk i odraza jest jedną z tych kilku książek, która czytałem kilka razy. Niektóre cytaty czy dialogi tak głęboko weszły mi w pamięć, że c...