czwartek, 5 kwietnia 2018

Ekwinokcjum Bogów LashTal Press

          Pierwsza książką z LashTal Press która trafiła w moje ręce. Było to pare lat wstecz, kiedy to przymierzałem się do zapoznania z literaturą Crowley'a kawał czasu aż w końcu, ten czas nastąpił. Na wstępie ogromnę i pozytywne wrażenie wywarło na mnie elegancja wydania tejże książki. Nie mam chyba fajniejszej książki. Z opisu Wydawnictwa czytamy:
          "Jedno z najważniejszych dokonań literackich Bestii. Magiczna autobiografia opisująca poszczególne etapy inicjacyjnej wędrówki autora, która doprowadziła go do otrzymania przekazu Księgi Prawa. W książce wiele miejsca poświęcono opisowi wydarzeń mających miejsce bezpośrednio przed, jak i w trakcie „objawienia kairskiego”. Ekwinokcjum Bogów zawiera również dokładną analizę magicznego artefaktu thelemy, czyli Steli Objawienia, jeden z komentarzy do Księgi Prawa, a także wiele kluczy umożliwiających jej interpretację przez studentów Misteriów. Polskie wydanie zawiera wstęp Krzysztofa Azarewicza, w którym przedstawia on okoliczności towarzyszące komponowaniu i publikacji Ekwinokcjum Bogów, a także znaczenie tego dzieła w historiozofii thelemy.
Format 16,5 x 23,5 cm, gruby 120 gramowy papier, kolorowa reprodukcja Steli Objawienia,
twarda płócienna oprawa, złocenia, z tyłu książki specjalna kieszeń z folderem zawierającym manuskrypt Księgi Prawa, stron 182 + 65 kartek z manuskryptem.
źródło opisu: http://www.lashtal-press.com/crowley-ekwinokcjum-bogow/
źródło okładki: http://www.lashtal-press.com/category/katalog/ "          W Ekwinokcjum Bogów Crowleya znajdziecie tekst "Księgi Prawa", czyli kamienia węgielnego thelemy, wraz z komentarzem oraz niezwykłą historią jej pozyskania.
POLECAM ! #LASHTALPRESS #CROWLEY# THELEMA# BOOKS #STOS-KARTEK

Fear and loathing in Vegas czyli inaczej Las Vegas Parano Hunter S. Thompson.

   Lęk i odraza jest jedną z tych kilku książek, która czytałem kilka razy. Niektóre cytaty czy dialogi tak głęboko weszły mi w pamięć, że c...