poniedziałek, 12 lutego 2018

Księga Mądrości lub Szaleństwa & Księga Kłamstw wkrótce !
          Książki zostały wydane w języku Polskim przez LashTal PRess, Liber Alef we wrześniu 2017 a Księga Kłamstw wydanie II w Grudniu 2017. Mamy doprawdy już luty 2018, a ja dopiero znalazłem się w posiadaniu tych dwóch książek. Każdy w temacie, nie będzie pytał co to za dzieła, Jednak z poczucia obowiązku jako zapowiedź przybliżę opis Wydawcy poniżej.

1.
Aleister Crowley skomponował Liber alef. Księgę mądrości lub szaleństwa pod koniec I wojny światowej. Opisał ją jako „długi i szczegółowy komentarz do Księgi Prawa napisany w formie listu od Mistrza Theriona do swego magicznego syna”. To edukacyjny traktat w najczystszym znaczeniu, to transmisja ciężko zdobytej mądrości z pokolenia na pokolenie.

Na przestrzeni dwustu ośmiu rozdziałów Liber alef Crowley przedstawia imponujący zakres duchowych koncepcji. Święta kabała, magija, psychologia snów i nieświadomości, formuły inicjacji, edukacja dzieci i trening uczniów, mistyczne stany, narkotyki, seks, miłość i śmierć – to ledwie kilka z dogłębnie poruszonych zagadnień.

Pod koniec życia Crowley stale powoływał się na Liber alef, cytując całe jej rozdziały. Bardzo często odsyłał do niej czytelnika, by ten na stronach księgi mógł znaleźć kompleksowe wyjaśnienie danego tematu. Liber alef jest prawdopodobnie najbardziej wyczerpującą prezentacją dojrzałej magicznej filozofii Crowleya.

Książka liczy 272 stron, obłożona jest w twardej oprawie, w dużym formacie 16,5 x 23,5 cm, na Elegancki kremowy papier. Na stronie tytułowej wykorzystano obraz Leona Engersa Kennedy’ego „Mistrz Therion”, który namalował w okresie komponowania Liber alef. Na okładce wykorzystano motywy graficzne Friedy Harris, które przygotowała z myślą o pierwszym wydaniu książki. Całość wzbogacona jest wstępami Krzysztofa Azarewicza, Karla Germera i Brata Przełożonego, Hymenajosa Bety.
2.
Księga kłamstw to niezwykły wgląd w misteria ludzkiej egzystencji. Napisana w duchu koanów zen, pełna paradoksalnych opowieści i wypełniona magicznymi instrukcjami jest jedną z najbardziej przewrotnych i zarazem najgłębszych książek Crowleya. Polskie wydanie wzbogacone zostało specjalnie napisanym dla potrzeb tej edycji wstępem Richarda Kaczynskiego oraz ponad 150 przypisami rozjaśniającymi tłumacza dzieła, Krzysztofa Azarewicza. 2017.Swoje trzy groszę, umieszcze mam nadzieję że, szybko ale to czas dopiero pokażę :)


#LashTalPress
#AleisterCrowley
#LiberAlef
#Księgakłamstw
#Stos-Kartek

Fear and loathing in Vegas czyli inaczej Las Vegas Parano Hunter S. Thompson.

   Lęk i odraza jest jedną z tych kilku książek, która czytałem kilka razy. Niektóre cytaty czy dialogi tak głęboko weszły mi w pamięć, że c...