środa, 27 grudnia 2017

"Księga Rysunku Automatycznego" Austin Osman Spare

Po lewej oryginał z 1972r / po prawej Wydanie Polskie z 2016 
           Książka została opublikowana w kooperacji z elitarnym wydawnictwem Fine Madness Society. Oryginalne prace zostały narysowane przez AOS na przełomie kwiecień/maj 1925r. w wyjątkowo burzliwym dla AOS, okresie życia, w którym porzucił on komercyjny styl swojej artystycznej drogi na rzecz tworzenia mrocznych wizji pod postacią "Automatycznych Rysunków". Niestety Spare'owi nie udało się ich opublikować. Grafiki w formie książki, opatrzone są wstępem Iana Lawa, ukazały sie dopiero na początku lat siedemdziesiątych, dzięki wydawnictwu Clive'a Harpera, jednego z największych autorytetów i znawców twórczości Austina Osmana Spare'a na świecie.


            Książka w Polskiej wersji językowej, którą udało mi się nabyć, została wydana w formacie A4, stron 60, oprawa twarda. Całość została wydrukowana na specjalnie wyselekcjonowanym papierze o bardzo wysokiej gramaturze. Edycja standardowa limitowana do 123 ręcznie numerowanych egzemplarzy, w twardej płóciennej oprawie w kolorze zielonym.


           Posiadam egzemplarz o numerze 89. Polska wersja językowa, dostępna dzięki ZOAS PRESS. Pierwsze Polskie wydanie na podstawie wydania z 1972r. nakładem Catalpa Press.

                  


Książka, jak to już w standardzie ZOAS, świetna introligatorska, robota, porządne wydanie, z pewnością książka która bardzo szybko stanie się Białym Krukiem.Można nabyć tutaj:
http://www.alchembria.pl/spare-ksiega-rysunku-automatycznego-p-2831.html
http://www.ebookoteka.pl/ksiazki/ksiega-rysunku-automatycznego-516
https://twitter.com/zoaspress

Fear and loathing in Vegas czyli inaczej Las Vegas Parano Hunter S. Thompson.

   Lęk i odraza jest jedną z tych kilku książek, która czytałem kilka razy. Niektóre cytaty czy dialogi tak głęboko weszły mi w pamięć, że c...