środa, 27 grudnia 2017

Austin Osman Spare "Ewokacja" by Zoas Press

         Wyjątkowe wydanie, jak zawsze zresztą kiedy mówi się o ZOAS PRESS. Moim zdaniem, mało mamy w Polsce takich wydawnictw, które to z takim zaangażowaniem i sercem wydaję książki. A jak już się to dzieję, to niestety pojawiają się w mocno ograniczonym nakładzie.

        Utwór "Ewokacja" a właściwie wiersz, który to pochodzi ze zbioru tekstów wydanych oryginalnie pod wspólnym tytułem " Sabat Czarownic". Oczywiście, świetnie wydany wiersz w formie książki z pudełkiem. Z pewnością jest to gratka dla bibliofilii,kolekcjonerów. Nakład limitowany, posiadam egzemplarz nr. 101 z 222. Dodatkowo dołączono grafike AOS i pudełko wcześniej wspomniane. Wydanie I, przekład wykonany przez KArolinę Kallee. Korekta Mariusz Doering, skład Maciej Mehring. Książka posiada 24 strony, gruby papier, wewnątrz mamy osiem szkiców, przypisy autorskie oraz końcowe postscriptum Mariusza Doering'a.


          Osobiście lubię takie cacka, jednak zważając na ilość stron i grubość książki, takie utwory lepiej sprawdzają się jako pamflety w obwolucie. Zwracam uwagę na takie rzeczy od czasu kiedy moje książki wypadają z biblioteczki. Fajnie wtedy uzbierać ileś takich pamfletów a później wykonać jakieś pudełko na wiersze własnego autorstwa, lub komuś zlecić.

http://www.alchembria.pl/zoas-press-m-119.html?language=pl
https://twitter.com/zoaspress
http://mrocznastrefa.webh.pl/index.php?dzial=news&news=592

       

Fear and loathing in Vegas czyli inaczej Las Vegas Parano Hunter S. Thompson.

   Lęk i odraza jest jedną z tych kilku książek, która czytałem kilka razy. Niektóre cytaty czy dialogi tak głęboko weszły mi w pamięć, że c...