Przejdź do głównej zawartości

Ewokacja - Austin Osman Spare"EWOKACJA"

O, potężny Rehctaw!
Ty, który istniejesz w erogenosferach.
Wzywamy Ciebie !

Przez siłe znaczeń
zrodzonych z form, które tworzę.
Wzywamy Ciebie!

Przez talizmany, które mówią:
Sekret jest motywem przewodnim pragnienia.
Wzywamy Ciebie!

Przez świętość pomiędzy ideami.
Daj nam ciało!

My, którzy będziemy cierpieć ekstazy,
Daj nam Wolę!

Przez quadriga sexualis,
Daj nam niezmienne pragnienie!

Przez przezwyciężanie zmęczenia
Daj nam wieczne odrodzenie!

Przez najświętsze Słowo-kreaturę Niebios
Wzywamy ciebie.

Amen.
   Austin Osman Spare (1886-1956) był najmłodszym artystą, którego obraz został wystawiony w Akademii Królewskiej w Londynie, mieście, w którym przeżył całe swoje życie od chwili sławy po absolutne zapomnienie. Malarz o bezdyskusyjnym talencie, którego do dziś bardzo trudno sklasyfikować, wciąż wyłamujący sie wszelakim definicjom. Pisarz, twórca własnego systemu pisma zwanego alfabetem pragnień, propagator sigilizacji w swej sztuce jak i poza nią, a także artysta, który opracował własną technikę rysunku i pisma, określanych jako "automatyczne". Okultysta, który pd koniec życia stworzył system zwany Zos Kia Cultus.


The Witch Sabbath by Fulgur Ltd.

   Utwór "Ewokacja" a właściwie wiersz, który to pochodzi ze zbioru tekstów wydanych oryginalnie pod wspólnym tytułem Sabat Czarownic (The Witches Sabbath), ale jego historia zaczęła się wiele lat wcześniej. 1951 latem Michael Hall, założyciel i edytor pisma "The London Mystery Magazine", zaproponował Austin'owi wykonanie ilustrowanego artykułu dla potrzeb magazynu. Jego wybór nie był przypadkowy, ponieważ już we wcześniejszych edycjach tego magazynu Spare prezentował swoje prace które zdobiły artykuły min. Levis'a Spence'a "Lucifer over London" oraz Algernon'a Blackwood'a "Birth of an Idea". Tym razem pracował wspólnie z Kenneth'em Grant'em. AOS rozwinął recepturę słowa i obrazu, stosowanych w procesie "Postawy Śmierci", szczególnie w kontekście tradycji Sabatu. Jednak efekt końcowy okazał sie zbyt kontrowersyjny dla Hall'a i nigdy owoc tej pracy nie został opublikowany za życia Austina. Nastąpiło to dopiero w 1992 roku dzięki wydawnictwu Fulgur Ltd.,
które to wydało "The Witches Sabbath" wraz z innymi niepublikowanym wcześniej tekstem Spare'a "Axiomata". W 1998 roku Kenneth Grant zamieścił w książce "ZOS Speaks!..." utwór "The Zoetic Grimore of Zos - The Formule of Zos Vel Thanatos", w którym odnajdziemy magiczną formułę wraz z tekstem Sabat Czarownic.
Dodatkowo dołączono grafikę AOS i pudełko wcześniej wspomniane. Wydanie I, przekład wykonany przez KArolinę Kallee. Korekta Mariusz Doering, skład Maciej Mehring. Książka posiada 24 strony, gruby papier, wewnątrz mamy osiem szkiców, przypisy autorskie oraz końcowe postscriptum Mariusza Doering'a.

   Pierwszy tytuł który został wydany przez oficynę książkową ZOAS PRESS. Pierwsza Polska publikacja wiersza Austina Osman'a Spare'a, artysta którego twórczość zawiera w sobie ezoteryczny pierwiastek. Całość  wydrukowana na specjalnym papierze w odcieniu kukurydzianym o wysokiej gramaturze, w twardej płóciennej oprawie o odcieniu ciemnej zieleni z dodatkowym ochronnym slipcasem w kolorze czarnym. Wydanie te posiada typowo kolekcjonerski charakter i jest limitowany do 222 ręcznie numerowanych kopii. (Posiadam kopie nr 101).Polskie wydanie wiersza "Ewokacja" ZOAS PRESS.
     http://www.alchembria.pl/zoas-press-m-119.html?language=pl

https://twitter.com/zoaspress

http://mrocznastrefa.webh.pl/index.php?dzial=news&news=592

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Liber CCCXXXIII Księga Kłamstw Aleister Crowley. LashTal Press

No i stało się, nadszedł czas aby powiedzieć kilka słów na temat Księgi Kłamstw, spisanej przez Fratra Perdurabo. Księga Kłamstw zwana również fałszywie przerwami, błądzenia, czyli zafałszowania jednej myśli. MYŚL która sama w sobie nie jest prawdziwa. Skoro jednak myśl sama w sobie nie jest nieprawdziwa to jej zafałszowania są relatywnie prawdziwe. Z opisu Wydawnictwa można przeczytać:
"Napisana w duchu koanów zen, pełna paradoksalnych opowieści i wypełniona magicznymi instrukcjami, Księga kłamstw jest jedną z najbardziej przewrotnych i zarazem najgłębszych książek Crowleya. Polskie wydanie wzbogacone zostało specjalnie napisanym dla potrzeb tej edycji wstępem Richarda Kaczyńskiego oraz ponad 150 przypisami rozjaśniającymi tłumacza dzieła, Krzysztofa Azarewicza.".
Jakby nie spojrzeć, książkę można łyknąć jednym tchem, jednak takie czytanie nie miałoby najmniejszego sensu. Liczne przypisy oraz obfity wstęp ułatwiają czytelnikowi wejść w istotę Crowley'owskiej myśli Libe…

Uniwersum Diuny - Jak Czytać Diune Wydawnictwo Rebis

Pierwszy raz z Diuną Herberta miałem styczność wiele lat temu, można powiedzieć że, dawno, dawno, dawno temu. Pamiętam moje pierwsze wrażenia po przeczytaniu książki (właściwie dwóch ponieważ pierwsze wydanie w języku Polskim, było dwu-tomowe) Herberta która to ma status największej legendy świata Sci-Fi. Drogi Czytelniku, ten post jest swego rodzaju zapowiedzią. Jako fan, jakieś 2-3 lata temu postanowiłem odkryć na nowo Uniwersum Diuny. Było to spowodowane, przypadkowym spotkaniem się z pięknym wydaniem Diuny. Jakoś przypadkowo w księgarni rzuciła mi się w oczy grafika, było coś w niej tak interesującego że, dopiero po chwili dojrzałem złoty napis Diuna. Zaintrygowany musiałem chwycić za knige, zrobić obdukcję. Oczywiście szybko (aczkolwiek po fakcie)  zorientowałem się że, Rebis wypuszcza całą serie. Oprócz Kronik Diuny Rebis wypuszcza książki Briana Herberta ( syn Franka Herberta autora "Kronik Diuny") i będzie to solidna lektura. Nie minęło 5 minut a ja stałem…

Pierwszy post

Witam !
                   Jeśli jakimś cudem trafiłeś tutaj, to na wstępie musisz wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze, założyłem tego bloga z powodów dość jasnych. Mam ochotę dzielić się moimi zainteresowaniami oraz kilka lat temu zamarzyło mi się napisanie książki. TAK ! Dokładnie, chce napisać książkę i wiem że, kiedyś tego dokonam. Będę na blogu pisać różne teksty, będę doskonalić "swoje pisanie". Myślę że, jest to dosyć dobra forma nauki. A może ktoś zacznie odwiedzać ten blog, komentować, dzielić się doświadczeniami z własnego życia, poprawiać byki które wstawię w tekście, coś napiszę bez większego sensu czy logiki ? Stawiam na rozwój i satysfakcję. Nawet jeśli jedna osoba, raz odwiedzi mnie, czy też żadna, to i tak będę usatysfakcjonowany, ponieważ już pierwsze kroki zrobione. Póki co jest to kolejny blog, kolejnej osoby, książki, pisanie książki, muzyka, teksty, ideologie, ciekawostki wyczytane.... blah. Na pewno już nie jeden taki blog istnieję, czego jestem świadom. A…